» » Рост ВВП России упал ниже 3

Рост ВВП России упал ниже 3

За період з липня по вересень 2012 ВВП Росії виріс на 2,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року. Про це повідомляється в традиційному звіті Росстату. У другому кварталі показник виріс на 4%, а в першому - на 4,9%.

Така динаміка означає, що зростання економіки в Росії поступово сповільнюється. У жовтні 2012 року в Мінекономрозвитку заявляли, що збалансувати соціальні зобов'язання Росії та її оборонні витрати з ресурсними можливостями можна буде тільки при зростанні ВВП в 4-4,5% на рік. У Центробанку в середині жовтня говорили, що темпи зростання економіки в Росії в найближчі роки складуть 3,5-4% або трохи нижче. Експерти, втім, не здивовані такими тенденціями.

"Приблизно так і передбачали аналітики. Спрацювало кілька факторів: дуже поганий урожай, уповільнення інвестиційної активності - це в першу чергу пов'язано з завершенням низки великих проектів, наприклад, саміту АТЕС, і плюс до цього зіграв свою пределенія роль фактор бази - третій квартал минулого роки був досить непоганим ", - зазначає Володимир Тихомиров, головний економіст ІК" Відкриття Капітал ".

Прогнози щодо розвитку економіки останнім часом знижує більшість країн, що входять в єврозону. У Єврокомісії на початку листопада 2012 року повідомлялось, що спад в економіці єврозони цього року складе 0,4%. У 2013-му, на думку представників Єврокомісії, економіка зросте лише на 0,1%, це не вийде за рамки статистичної похибки. Негативна світова кон'юнктура, на думку експертів, також робить істотний вплив на зростання російського ВВП в довгостроковій перспективі.

 

"По-перше, боргова криза в Європі. Це призводить до зниження попиту на сировинні товари. Крім того, в США йде активна розробка родовищ сланцевого газу. Це негативно впливає на ціни на газ. Відповідно, Газпрому доводиться персматрівать довгострокові ціни для європейських споживачів" , - нарікає Олег Поддимніков, начальник управління інвестиційних операцій "Ланта-банку".

Аналітик також вважає відтік капіталу з Росії однією з основних причин скорочення зростання ВВП країни. За три кварталу 2012 з Росії вже виведено майже $ 58 млрд. Прогноз в $ 65 млрд на 2012 можна назвати занадто песимістичним. Для порівняння, в 2011 відтік склав більше $ 80 млрд.

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

    

Комментарии -
0