» » Венесуэла уронила валюту

Венесуэла уронила валюту

Уряд Венесуели в п'ятницю ввечері заявило про девальвацію національної валюти на 32%. Тепер долар коштуватиме 6,3 болівара, а не 4,3, як було до цього. Про цей крок повідомив міністр фінансів країни Хорхе Хіордані, посилаючись на рішення, прийняте прямо на лікарняному ліжку президентом Уго Чавесом. Глава країни з 8 грудня проходить лікування від раку на Кубі і не з'являється на публіці, але чиновник запевняє, що на момент спілкування з ним і дачі вказівок президент був у повній свідомості.

За словами віце-президента Венесуелли, Ніколаса Мадуро, девальвація допоможе оптимізувати дохідні статті бюджету і необхідна для фінансування соціальних програм. Цей крок, за словами політика, стане ще й відповіддю на нападки на болівар капіталістів-спекулянтів. Чиновник пообіцяв, що найближчим часом уряд повідомить і про інші заходи для поліпшення економічної ситуації, що звучить дещо загрозливо, враховуючи, що венесуельці всі ці вихідні провели в магазинах, намагаючись купити імпортні товари за старою, ще низькою ціною.

У ряді магазинів навіть було введено обмеження - не більше декількох товарів в одні руки. Але це ще не все - девальвація болівара може розігнати інфляцію. За оцінками Торгової палати, 70% споживаних у Венесуелі товарів - привізні, а половина вітчизняних товарів виробляється з іноземних компонентів. За даними експертів, інфляція з поточних 22% може дорости до 30%, що в повній мірі продемонструє населенню побічний ефект від жорстких кроків уряду.

Влада, у свою чергу, розраховують за рахунок цих заходів отримати додаткові $ 13400000000 від нафтового експорту - та сама "оптимізація дохідних статей бюджету", про яку говорив Ніколас Мадуро. Крім того, держборг країни, за підрахунками консультаційної компанії Ecoanalitica цитованим Financial Times, завдяки девальвації зменшиться з $ 42900000000 до $ 29300000000. Доходи бюджету зростуть майже на 4%, а ось купівельна спроможність населення знизиться на 8%.

Невигідно рішення уряду населенню, яке зіткнеться зі зростанням інфляції і звуженням кола доступних для покупки товарів. Постраждали і транснаціональні компанії, які не встигли вивести капітал у долари до девальвації. Опозиція вже звинуватила уряд у безвідповідальності і "жахливою непослідовності". Експерти також вважають рішення венесуельського уряду надто жорстким. Для Росії можливість подібної "оптимізації" вони навіть не розглядають.

 

"З моєї точки зору, це велике зло. Не думаю, що ми виграємо дуже серйозно - наш експорт залежить від видобутку і від прокачування по трубах. Враховуючи поточні ціни на нафту і газ і те, що Росія все ж третя за золотовалютним резервам країна в світі, у нас такого точно не відбудеться. У нас зовсім інша економіка, нам це не потрібно і не вигідно ", - упевнений Олександр Разуваєв, директор аналітичного департаменту" Альпарі ".

Якщо у Венесуели були причини для девальвації, то у Росії їх немає, заявляють аналітики, більше того, наслідки для неї при девальвації будуть набагато страшніше.

"У нас немає ніяких причин для цього - наш зовнішній борг дуже незначний. Але наслідки будуть катастрофічні, в першу чергу - соціальні. Зараз близько 14 трлн рублів зберігається на банківських вкладах, вони знеціняться на третину, якщо ми девальвуємо рубль на ті ж 30% . Це призведе до колосального відтоку коштів в рублевому вираженні і колапсу в фінансовій системі ", - вважає Володимир Свинаренко, комерційний директор КК" Солід Менеджмент ".

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

    

Комментарии -
0