» » Возврат подоходного налога

Возврат подоходного налога

Повернення прибуткового податку передбачено з соціальних і майновим відрахуванням за ставкою 13%. Це означає, що якщо платник податку поніс витрати, то його дохід частково звільняється від сплати прибуткового податку. У цій ситуації, потрібно пред'явити до податкового комітет заповнену декларацію за формою 3-НДФЛ і написати заяву на повернення податку з бюджету.

Документи


Для того, що повернути належну суму прибуткового податку необхідно слідувати наступному списку документів. Це податкова декларація за формою 3-ПДФО, заяву на податковий соціальний або майнове відрахування, заяву на повернення податку на розрахунковий рахунок платника податку, підтверджуючі документи, наприклад, документи на квартиру.

Основні перешкоди


Повернення прибуткового податку може викликати деякі труднощі, тобто податкова інспекція може відмовити в прийомі документів. Причин на це можуть бути кілька. Наприклад, платник податків неправильно заповнив форму 3 ПДФО, тут потрібно коректування або зібрав не повний пакет документів. Також у деяких можуть виникнути труднощі в надання документів, що підтверджують дохід. Можуть бути виявлені неясності в заяві на податкове вирахування, як правило, найважчі формулювання можуть виникнути по майновому відрахуванню, пов'язані з іпотекою або при наявності декількох власників. Рідко, але бувають і таке, коли губляться документи в податковій інспекції.

Термін повернення


Після подачі всіх перерахованих документів, починається камеральна, тобто не вимагає відвідування податкова перевірка, яка може продовжитися протягом трьох місяців, починаючи з дня подачі самої податкової декларації. По закінченню цього періоду часу податковий орган надсилає письмове повідомлення платнику податків з результатами проведеної перевірці, тобто рішення про надання або відмова в наданні податкового вирахування. Протягом місяця, починаючи з дня прийому заяви, сума понад утриманого податку, повинна бути повернена, але не раніше , ніж з моменту закінчення перевірки. Таким чином, самий мінімальний термін повернення майнового податку може скласти чотири місяці. Але як показує практика, через невчасні дій або через помилки в декларації, а також з причини затримок з боку самих податкових органів, термін повернення збільшується до 8 місяців, і іноді може зайняти і цілий рік. Але тут варто дати одну пораду , якщо повернення прибуткового податку відбувається з порушеннями терміну, то на суму, що не повертається у встановлений термін, податковим органом нараховуються штрафи за кожен прострочений календарний день за ставкою рефінансування, встановлена ??ЦБ РФ. Але, щоб зажадати пені, потрібно дотримуватися ряду формальностей.P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

    

Комментарии -
0