» » Кредит под залог доли квартиры

Кредит под залог доли квартиры

Усі банківські установи, які видають позики, зацікавлені в тому, щоб надані кошти клієнтам, були повернуті в обов'язковому порядку. Саме тому отримати позику під заставу нерухомої власності, набагато простіше. Кредит під заставу частки квартири видається навіть, якщо Ви є власником тільки частини цієї квартири. Частка - це правове поняття, яке не може бути прив'язане до певної території, відведеної в квартирі. Так як це частина загального майна, відповідно до закону вона має власну оціночну вартість. Власник володіє повним правом на неї і може розпоряджатися нею як захоче: перепродати, залишити у спадок, подарувати, або ж взяти кредит під заставу частки квартири. Оформити кредит під заставу частки квартири стало доступно зовсім недавно. Потребують такого позику тільки ті громадяни, які не бажають більше жити разом і вирішили розлучитися; власники, які посварилися в процесі оформлення приватизації на житло; спадкоємці, які не можуть поділити отримане майно, а також інші конфліктуючі суб'єкти господарювання. Єдиним бар'єром на шляху до оформлення такої позики може бути незгода все інших власників цього пайової майна, саме тому цей процес не завжди здійснимо.Кілька способів оформлення позики під заставу частини квартири


Взяти позику під заставу власної квартири можна не докладаючи особливих зусиль, а от оформити позику під заставу частини цієї квартири значно важче. Існують тільки два варіанти оформлення такої позики: якщо Ви збираєтеся викупити ще одну частку або все повністю і берете позику в банківській установі під частку в квартирі, частина якої збираєтеся купити. В іншому випадку Ви маєте право, в якості застави, банківській установі надати частину квартири, яку тільки плануєте придбати у власність.

Кредит під заставу частки квартири - процес оформлення


Природно, оформити позику під заставу цілої квартири звичайна справа, що не можна сказати про закладанні її частини. Другий варіант вимагає набагато більше власного часу на збір та оформлення необхідної документації. Від Вас буде потрібно величезний пакет необхідних паперів, які офіційно підтвердять Ваші права власності, джерела стабільного прибутку, приблизну ринкову вартість закладається квартири, її метраж, кількість кімнат. Також необхідна інформація про кількість прописаних в цій квартирі громадян та підтвердження того, що в числі інших власників цього житла немає дітей, які не досягли повноліття. Крім усього вищесказаного, від Вас необхідні будуть фотографії об'єкта, який є заставою, або завірені нотаріусом копії документів, що підтверджують право на власність, а також договір купівлі - продажу, кадастровий план та інші документи. За Ваші власні кошти необхідно буде оплатити роботу сертифікованого фахівця, який проведе аналіз і оцінить Вашу частку за ринковою вартістю на момент подачі заявки на кредит в банківську установу і вартість на той період, коли планується повне погашення позики. Також в обов'язковому порядку необхідно буде застрахувати предмет застави. Для того щоб отримати кредит під заставу частки квартири, Ваш вік повинен бути не менше вісімнадцяти і не більше шістдесяти років. А розмір щомісячних виплат за позикою не повинен бути більше п'ятдесяти відсотків від офіційно підтвердженої прибутку. Найголовніше спочатку оцінити свої можливості, щоб надалі цей позику не загнав Вас в борги.P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

    

Комментарии -
0